| yonutz63991 a întrebat:

Ce ati alege dintre Acer cloud mobile(garantie,factura, multe calificative pozitive-800 lei), Allview p5(780 lei-cateva calificative pozitive,garantie,sigilat) si LG optimus black(care il cumpar nou, din magazin-800 lei)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Acer deoarece este ieftin numai in Romania. In USA se vinde cu 550$.

6 răspunsuri:
| andreyuu a răspuns:

Sa incepem cu inceputul.
Pentru mine cel care ia punct pentru design este Acer-ul pentru design-ul futurist, LG-ul si Allview seamana cu telefoanele obisnuite.
Allview este dual-sim, deci ia din start si el un punct.(depinde de fiecare om daca a avea sau nu 2 locase pentru cartela SIM).
La capitolul ecran si dimensiunile acestuia, toate trei sunt la egalitate in privinta tipului ecranului, adica IPS LCD, la rezolutia ecranului Acer puncteaza cu rezolutie HD de 342 ppi, iar la dimensiunile ecranului Allview si Acer au aceeasi marime, adica 4.3 inch.
Urmatorul capitol este memoria de stocare si cea RAM, la stocare castigator e Acer cu 8 GB integral(adica in total, nu spatiul pe care il poti folosi, acest fiind de vreo 5-6 gb), iar la RAM castiga din nou Acer cu 1 GB RAM.
Urmeaza capitolul camera foto din fata si din spate, unde castiga 2 puncte Acer-ul pentru camera din spate de 8 Mpx care filmeaza FullHD si cea din fata care filmeaza HD.
Si in final, performantele procesorului, unde Acer castiga cu un procesor dual core Krait de 1.5 Ghz.
Scorul e de 6.5 pentru Acer CloudMobile, 4.5 pentru Allview Alldro P5 si de 3 pentru LG Optimus Black.
Ramane alegerea ta care vrei sa il cumperi. Cred ca am id-ul tau de messenger, asa ca nu ezita sa imi ceri ajutorul.

| yonutz63991 explică (pentru andreyuu):

Ms multwinking IMi p[are rau ca am dat fundita lui srs sad

| andreyuu a răspuns (pentru yonutz63991):

Nicio problema.

| valentingb a răspuns:

Allview,doar pentru ca e romanesc.

| Ionutxxxboy2050 a răspuns:

Allview p5winking

| Samy16 a răspuns:

Eu mi-am luat LG optimus-black la inceput de 2012, 1 luna a mers foarte bine pozele ieseau foarte bine wi-fi/3g foarte rapide dupa l-am scapat in apa si s-a stricat oricum l-am scapat de tocul usi numa o zgarietura o avut l-am scapat de beton/gresie/parchet si nu mi s-a spart sticla numa e zgariat deci la rezistena nota 10* si daca o sa ai grija de el nu prea o sa ai probleme cu el