| Bucur_Emil_1997 a întrebat:

Am niste bani stransi de oparte si am o mare dilema deoarece vreau sa imi iau un telefon nou ideea e ca nu stiu ce sa imi aleg intre ALLVIEW V1 VIPER (care are procesor quad core de 1.2 ram 1GB camera foto de 8 mp si filmare full hd si 2 mp interna) si NEXUS 4 (care are procesor quad core de 1.5 si ram de 2GB camera foto de 8 mp si filmare hd si interna de 2). Diferenta de pret intre cele 2 e de un milion iar viper-ul are memorie interna 4 gb si 1800 miliamperi cea ce le consider dezavantaje. Pareri?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE pentru ce îţi trebuie telefonul!

Totuşi, eu îţi RECOMAND LG Nexus 4 E960 deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_nexus_4_e960-5048.php

http://allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/v1-viper/specificatii/

Singurul "dezavantaj" al lui LG Nexus 4 E960 ar fi faptul că NU are slot de card ( extern ) - deci, RĂMÂI cu cei 8/16 GB internal storage!

Toate cele bune.

| CM7YRE a răspuns:

Sincer, pentru memorie, iti poti achizitiona usor un card. Dar pentru frecventa in plus la procesor si rami, nu prea ai cum sa-ti achizitionezi. Recomand sa-ti iei NEXUS-ul de la eMAG:
http://bit.ly/18sBrhW
daca nu esti hotarat, in 30 zile ai banii inapoi returnati.

| Onlyus a răspuns:

Allview V1 Viper

| Bucur_Emil_1997 explică (pentru Onlyus):

Ai telefon din marca Allview?

| danydd a răspuns:

NEXUS 4 e mult mai bun, se vede mai clar(are mai multi pixeli), procesoru e mai mare si la fel si rami si garantat o sa se miste mult mai repede, are si sistemul de operare mai nou are 4.3 fata de 4.2 si garantat o sa iti mearga mai multe chestii. Singuru dezavantaj e ca nu poti sa ii bagi card de memorie da tinand cont ca vine in varianta de 8 sau 16 gb eu zic ca iti ajung, ALLVIEW e firma romaneasca si nu prea sunt cine stie ce telefoanele... eu as alege Nexus din start nici nu as mai sta pe ganduri