| Sika1995 a întrebat:

am o problema acum cateva zile mi-am luat un telefon Acer Lquid Glow si nu ma tine bateria decat o zi sa numai zic daca ma joc ..si un prieten are si la fel deci nu i-am facut eu nimic.o fi de la adaptor sal incarc prin cablu de date?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate are o "problemă"...

Bateria este destul de puternică : Li-Ion 1300 mAh

Durata standby 630 h
Durata convorbiri 7 h 30 min

SURSA : http://www.flashgsm.ro/Acer-Liquid-Glow

Ai formatat bateria?

Chiar dacă unii spun că aceasta vine gata formatată, părerile sunt împărţite şi e bine s-o formatezi!

Apoi, e posibil să fie un defect al încărcătorului, poţi încerca şi cu încărcarea usb/cablu de date...

neluL
| neluL a răspuns:

Ai o baterie LI-ION si abia dupa 25-30 de incarcari va fi la adevarata ei capacitate. Cu cat o incarci mai des, cu atat te tine mai mult.Nu te alarma, asa fac toate bateriile pe litiu la inceput.
Bafta!