| Wanted2 a întrebat:

Am o problema cu o cartela de DIGI din Spania,are si numar de Romania dar semnalul este foarte prost se deconecteaza mereu, cand m-am uitat pe harta de acoperire indica ca este semnal in zona, ar putea fi cartela de vina?

Răspuns Câştigător
| pantera30 a răspuns:

Buna din cate stiu eu cei de la RDS nu au acoperire internațională peste tot mai durează pana vor avea si in Romania acopere buna ca si la noi sunt zone cu semnal slab ce sa zic de Spania care e de câteva ori mai mare ca Romania va fi de viitor poate in 2 ani va avea servici ca cei de la portocala sti tu ce firma de telefonie, cam asta e cartela e buna nu iti fa griji. Iar pentru International sfatul meu pentru toti sa folosească cartelele tarilor respective. Pentru ca romingul nu e reglementat încă cu preturi la fel in toata uniunea europeana. Pe curând o zi frumoasa sa ai.