| qlTlp a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Mereu cand pornesc wifi-ul mi se instaleaza fara sa fac nimic o aplicatie (Google ads) care tot instaleaza aplicatii (ex. 360 security, wifi free, direct wifi) si imi baga tot felul de aplicatii cu filme sau videoclipuri por.no fara sa vreau.Am incercat sa-l sterg dar se baga la loc cand prindeam wifi.

Mi-am resetat telefonul din fabrica dar la fel.

Cum fac sa mi se instaleze doar ce vreau eu?

Ajutati-ma cat mai rapid va rog eu.

Acum nu mai am asa mari probleme cu el, asta a fost problema acum o luna sau 2-3 luni dar tot am probleme.
Mi se baga tot felul de aplicatii nefolositoare si netul imi merge groaznic de la virus.
Telefonul meu este unul Samsung galaxy s duos s7562.
Stiu care sunt aplicatiile care ma incurca dar s-au bagat in sistem si am nevoie doar sa imi spuneti cum si ce sa fac sa le dezinstalez (prin aplicatia s-a bagat in sistem ma refer ca s-au bagat cu totul si nu pot sa il dezinstalez doar sa dau dezactivare si oprire fortata, dar chiar si asa acel virus tot ruleaza).
Ajutati-ma repede.
Dau funda

2 răspunsuri:
| VasyVasile a răspuns:

Trebuie sa umbli pe la setari la securitate apoi apesi administratori dispozitiv iar dupa ce ai intrat acolo dezactivezi tot ce este bifat PS eu tot am avut aceasta problema si dupa ce am facut asta nu mi sa mai instalat nimic

| qlTlp explică (pentru VasyVasile):

Acum am dezactivat singurul lucru de acolo (du speed booster) vedem maine daca functioneaza