| qlTlp a întrebat:

am o problema cu telefonul mereu cand pornesc wifi-ul mi se instaleaza fara sa fac nimic o aplicatie ( Google ads ) care tot instaleaza aplicatii ( ex. 360 security, wifi free, direct wifi, si imi baga tot felul de aplicatii cu filme sau videoclipuri por.no fara sa vreau.Am incercat sa-l sterg dar se baga la loc cand prindeam wifi
Miam resetat telefonul din fabrica dar la fel.
Cum fac sa nu mi se mai instaleze numa ce vreau eu?
ajutati-ma cat ma rapid va rog eu
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Telefonul a luat virusi in sistem. Scapi numai cu resoftare completa. Ce telefon ai?

| qlTlp explică (pentru Jijell):

Am telefon Samung galaxi S Duos
nr model GT-S7562
Versiune android 4.0.4
Versiune de banda de baza S7562XXLJ3
ALTCEVA nu cred ca ai nev.

5 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

Poti sa il faci singur pe USB, iti va trebui programul Odin, softul telefonului si niste drivere. Caut cand ajung acasa si iti las cateva linkuri, acum si eu sunt de pe telefon.

| qlTlp explică (pentru Jijell):

Daca mai putea ajuta cu acele lincuri si nu vreau sa te stresez intr-un fel daca iti cer sa imi trimiti si un videoclip pe youtube sa vad cum se face? plz telefonul imi arata ca abia mere cu 70-90 kb pe secunda din nu stiu ce cauza la toate ruterele si normal ar merge cu 800 kb/sec - 2k kb/sec. ajuta-ma plz nu vreau sa iau alt telefon.

| Umbra3 a răspuns:

O resoftare completa daca gasesti un soft pe net pentru modelul telefonului pe care il ai

| qlTlp explică:

Si cum fac resoftare completa? chem pe cineva sa faca cv in telefon sau bag cv de pe net?