| Alexa_Alexandra_1999_2IE0 a întrebat:

Am o problemă cu un iPhone 5s, de la un timp cand il bag la încărcat îmi apare o fereastră in care scrie Acest cablu sau accesoriu nu este compatibil ...sau ceva de genul. Problema ar fi ca am intalnit aceasta problema si cu un încărcător original, cineva mi-a spus ca ar spunea fi de la nu stiu ce software ...Nu ma pricep deci daca stiti ceva va rog ajutati-mă.
Fundă.

1 răspuns:
| Roxin a răspuns:

Buna!

iPhone detecteaza automat cand un accesoriu nu e original. Deci acel ''original'' pe care il ai, nu e original.
Problema de fapt este la cablu, nu la incarcator in sine. Pentru orice eventualitate, da-i un reset(il stingi, tii apasat butonul central si cel de pornire simultan, astepti sa porneasca)
Schimba cablul cu unul original(magazin Apple).
Daca nici asa, mergi la un service pentru verificari amanuntite.

O zi buna!