| iulianbalan a întrebat:

am o problema, detin un LG g2 mini si nu stiu de ce dar nu primesc notificarile de la messenger, trebuie sa intru in aplicatie ca sa vad ce mesaj am si al alte telefoane apar bulele de mesaje automat, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Uite-te în poza de mai jos, trebuie să dai la setări, chat heads și ai acolo o căsuță.
http://i1.wp.com/......ttings.jpg
dacă nu ai nici notificări sonore, intră în setări -> aplicații caută messenger și vezi să fie bifat să arate notificările.

| iulianbalan explică (pentru ishallhelpyou):

Erau bifate toate...am mai avut problema asta si inainte dar nu stiu cum am rezolvat-o...

| ishallhelpyou a răspuns (pentru iulianbalan):

Ai încercat un restart la telefon?

| iulianbalan explică (pentru ishallhelpyou):

Da, de vreo 2-3 ori

| ishallhelpyou a răspuns (pentru iulianbalan):

Nu stiu ce sa-ti zic, daca notificarile sunt pornite si in telefon si in setari la aplicatii, nu vad de ce sa nu apara. Ramane decat sa dai o resetare, poate isi revine.