| danylnt7 a întrebat:

Am o problemă la telefon, de curând am sters memoria cache a mai multor aplicații selectate alandala, și după aceea, telefonul meu nu se mai conecta la server, era conectat la wi-fi, internet acces, doar că nu conecta serverul, pe google îmi scria "ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR"
YT, Facebook, etc., nu merg, restul telefoanelor, Ambele PC-uri, si laptop-urile din casă merg, doar telefonul meu nu se conecteaza la server... ce sa fac? Dau funda! Vreau un răspuns rapid!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

In cache in general sunt tinute datele de executie. Parole setari si alte prostii sunt tinute pe acolo.

Cum ai sters la intamplare si daca nu cunosti sistemul de operare, eu as descarca apk-ul (fisierul de instalare) al unei aplicatii de backup, as executa backup-ul pe contacte, mesaje, etc. NU pe aplicatii. As salva undeva rezultatul, as readuce telefonul la setarile din fabrica si as pune inapoi ce am backupuit.

| danylnt7 explică (pentru cristimihailov):

Mulțumesc de răspuns dar am reusit să rezolv totul fără resetarea, și răspunsul tău mi sa părut a fi cel mai aproape!?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai sters si fisiere necesare comunicarii pe internet.
Singura rezolvare in acest caz: resetare la starea initiala, de fabrica (asta dacanu ai sters si fisierele de rezerva a sistemului).
Daca nu functioneaza nici dupa resetare, atunci unica solutie este resoftarea totala.

| lilianaadelina a răspuns:

Revenire la setarile din fabrica