| MaInEXtreMe a întrebat:

Am gasit prin niste cutii vechi un laptop mic, de la Vodafone, cred ca e de prin anii 2009, nu stiu exact ce model. L-am incarcat, i-am pus antivirus, etc si am observat ca atunci cand il conectez prin wi-fi la reteaua din casa, arata pentru 3 secunde ca e conectat, dupa se tot conecteaza si deconecteaza de la retea si nu stiu ce sa ii fac. Acum scriu de pe el, i-am introdus cablul de la router in mufa respectiva, am acces la internet, dar tot nu se conecteaza bine la wi-fi. Telefonul si tableta merg foarte okay. Ma poate ajuta cineva? FUNDA!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa pui parola daca ai parola la routerul tau.Asa cind conectezi prin cablu nu-ti trebuie nimic dar wireless daca ai pus parola atunci cind dai sa caute o retea si gaseste pea ta dai conect si trebuie sa zica sa pui parola. Daca nu ai parola atunci nu stiu cear putea sa fie.

| MaInEXtreMe explică (pentru relian):

Parola e. telefonul merge okay :/

| relian a răspuns (pentru MaInEXtreMe):

Ce ai vrut sa spui? Nu am spus sa imi spui mie parola de la routerul tau.Am spus daca routerul tau are o parola atunci nici un dispozitiv wireless nu se poate conecta daca nu introduci acea parola.Cum este cazul acestui laptop sau ceai gasit tu.Cind vrei sa te conectezi deschizi network conection si acolo iti afioseaza ce retele gaseste si sigur va gasi reteaua ta si dai clik pe ea si dai acoi conect.Dar cum am spus daca routerul tau are parola cind daio conect o sa iti ceara sa pui parola si tu treci acolo parola si aia e tot.Nu stiu ce ai vrut sa spui cu parola e.telefonul merge okay.Tu stii.Aici pe sitele asta ai posibilitatea sa scrii si un roman asa ca atunci cind vrei sa stii ceva explica, foloseste fraze mai clare si fa referire exact la ce doresti sa afli.Nu ai litere sau cuvinte limitate.Deci desfasoarate, explica pe larg.

| MaInEXtreMe explică (pentru relian):

M-am referit ca exista parola laughing. Si dupa am zis ca telefonul care e logat la router merge foarte bine.