| Andiiiii a întrebat:

Am pus CM pe galaxy ace dar acuma nu se mai deschide telefonul. Il deschid si scrie " Samsung Galaxy Ace S5839i " si staaa asa, nu se deschide. vreo idee? Daca trebuie sa pun alt room, imi dati un link ceva? Am nevoie pentru S5839i, nu s5830. Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai garantie inca la el, daca da, du-l inapoi si iti reseteaza ei tot sistemul iti pod da un link daca vrei de resetare cum se face daca doresti zi-mi.

| Andrei1099 a răspuns (pentru anonim_4396):

Garantia a pierdut-o cand a instalat un custom rom. Iar problema ta este ca atunci cand ai incercat sa instalez CM nu ai dat factory reset, wype cache si wype dalvik si a facut bootloop.

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu te duce la garantie cu el pentru ca o sa pierzi garantia...garantia nu se pierde daca ai facut upgrade la android si telefonul merge la parametri normali...la tine nu functioneaza la parametri normali asa ca o sa o pierzi

| ChristianAlex a răspuns:

Incearca sa intri in recovery si dai factory reset. Daca nu merge cauta pe net firmware stock pentru telefonul tau si instaleaza-l cu odin. Dar trebuie sa intri in download mod.