| Chiriac_Andrei_1995 a întrebat:

Salut, TPU am si eu o problema ...am un Galaxy s4 si mi-a venit un mesaj (acutalizarea sistemului) 4.4.2 KittKat (nu stiu exact cum se scrie.) dar nu-i asta problema... vreau sa-mi acutalizez versiunea... Dar vreau sa stiu daca mi se sterg pozele, clipurile video sau muzica...

Răspuns Câştigător
| B3B3NI a răspuns:

Nu ti-se sterge nimic, o sa il ai mai performant.

| MskDesign a răspuns (pentru B3B3NI):

laughing
Ca nu se sterge nimic este adevarat, dar ca va fi mai performant, ma indoiesc in totalitate.La fel ca si pc-urile, smartphone-urile sunt create pentru o anumita versiune a sistemului operativ.Cum ar fi sa punem un windows 10 pe un pc creat pe versiunea xp?

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca ai 4.3 sau 4.2 mai bine ramai cu el. Androidul 4.4 iti va bloca cardul SD la scriere pentru majoritatea aplicatiilor, deci aplicatiile iti vor merge numai pe memoria interna. Daca nu folosesti card sau daca vrei sa folosesti aplicatiile numai pe memoria interna, atunci e OK sa-ti faci update la 4.4.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu o să se șteargă nimic din el