| DannyDiamant555 a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o problema cu internetul. Miercurea trecuta am activat optiunea 100 Mb o saptamana. Cand am dat din setari utilizare pachete de date nu merge nici youtube, nici google play nici nimic. Sta si se incarca mult si bine. Cand dau utilizare pachete de date imi apare un E mare si 2 linii care arata in sus si in jos in bara de stare langa semnal. Mentionez ca am un Samsung Galaxy Y GT-S5360.
P.S: Pe internet pot intra si cu o conexiune Wi-fi.

9 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Pai, E cu 2 sageti (nu liniute) inseamna ca abia atunci esti conectat la net si poti scrie link-ul catre pagina dorita in browser-ul de net. Eu am tel. ca al tau, luat din Germania, si merge super! Se incarca mai greu ca are procesorul micut si ii trebuie timp, dar merge, trebuie sa ai rabdare! Vezi sa ai semnal bun fiindca daca variaza, atunci pe YouTube se aud melodiile cu intrerupere. Daca esti in Orange pe cartela, suna la 444 si ei iti spun unde sa suni pentru ajutor. De acolo ti se spune exact cum sa configurezi, daca tot nu-ti merge! Mult noroc!

| DannyDiamant555 explică (pentru Caro34):

Oricat as astepta tot nu merge frate. La mine e luat de pe eMAG.

| En3Rgi a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare...
Trebuie sa iti resetezi telefonul din fabrica.
Menu>>>Setari>>>Confidentialitate>>>Revenire la datele din fabrica.
Sa bifezi si cand te intreaba de sd card si sa dai ok(yes)
Bafta!

| DannyDiamant555 explică (pentru En3Rgi):

Cum adica cand ma intreaba de sd card?
ce ma intreaba?

| En3Rgi a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Daca vrei sa stergi si datele de pe card(jocuri filme muzica etc...)
Mai bine le salvezi pe pc si dupa ce le bagi iar.

| DannyDiamant555 explică (pentru En3Rgi):

Le-am salvat dar nu merge sa revin la setarile din fabrica pentru ca imi cere sa sterg contul Samsung si cand sa il sterg imi cere parola si nu imi amintesc ca vreodata sa fi facut vreun cont Samsung

| En3Rgi a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Fa-ti unu atunci si incearca din nou...

| GeForce96 a răspuns:

Poate nu ai setarile pentru internet facute. Daca esti pe Orange, intra aici> http://www.orange.ro/setari-telefoane/ si fa setarile, sau daca esti pe alta retea precizeaza.

| DannyDiamant555 explică (pentru GeForce96):

Pai nu trebuie sa mai precizez reteaua pentru ca numai la Orange e 100mb o saptamana. Si am incercat si nu merge. Am inchis telu dupa care l-am deschis tot nu vrea