| Razvan_Razvy_1998_k21g a întrebat:

am si eu o problema si daca ma puteti ajuta am un Samsung galaxy tab 4 sm t250 si mi s-a blocat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, daca ai avut cod pe el si ti s-a blocat trebuie sa il duci acolo unde l-ai cumparat si trebuie sa platesti aprox. 80 de lei

| GabrielStn a răspuns:

In ce mod s-a blocat? Fii putin mai explicit: iti apare doar logo-ul de la Samsung? In cazul acesta mergi la un service autorizat, resoftarea va costa in jur de 50 de lei, dar o poti face si singur acasa, insa, atentie..este un proces complex si poti strica definitv tableta. Ai uitat codul, parola modelul? Incearca un Hard Reset, tinand apasat simultan pe butoanele Power+Volume Down. Bafta!

| Razvan_Razvy_1998_k21g explică (pentru GabrielStn):

Mia rămas o poză și am încercat să ies de pe ea și nu am mai putut

| GabrielStn a răspuns (pentru Razvan_Razvy_1998_k21g):

Ai restartat tableta? Ti-a pornit normal sau nu a mai pornit deloc?

| Ionut_Laurentiu_1995 a răspuns:

Se aprinde si ramane la logoul Samsung pentru ca in acest caz ar putea fi softul ars si va trebui sa te duci la un service pentru a fi pus din nou asta doar daca nu te descurci tu sau nu sti pe nimeni care se descurca.
funda?

| Ciurar_Sebastian-Iosif_1994 a răspuns:

Incearca sa il resetezi! daca e blocat si nu poti face nimic incearca sa i scoti bateria si sa o pui la loc si apoi tine apasat pe butonul off (pornire/oprire) si pe butonul de volum (plus) si reseteazal bafta!winking