| gabriel2004o a întrebat:

Salut TPU.
Am un HTC one x.
Și vreau sa pun twrp recovery pe el.
Problema e ca atunci când dau flash din calculator la img, se comporta de parca nu s-a întâmplat nimic, adică nu apare nimic.
Totul e făcut pas cu pas.
Am deblocat bootloader-ul.
Am instalat programele necesare.
Totul era ok pana când nu se întâmplă nimic atunci când dau flash.
Ma puteți ajuta? Funda

Răspuns Câştigător
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Verifica cu comanda adb devices sa vezi daca il vede daca nu il vede asigura-te ca ai driverele instalate

| gabriel2004o explică (pentru Copaci_Liviu_1981):

Da...am rezolvat acum ceva timp chestia.
Problema era ca versiunea de twrp nu era compatibila cu telefonul
Dar apreciez efortul

2 răspunsuri:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Faci niste verificări întâi.unu asigurate că ai adb și driverele instalate, verifica cu comanda adb devices sau fastboot devices dada l-ai pornit în fastboot ...ar trebui să îți apară o serie conectata daca nu eposibil că driverul de adb sa nu fie instalat corect.cu usb debuging activat în telefon da comanda adb reboot bootloader ...ar trebui să ajungă telefonul în fastboot. pune ing de la recovery în același folder cu adb și dai o denumire mai scurta să poți să scrii mai ușor apoi din bootloader dai comanda fastboot flash recovery recovery.img sau cum ai denumit fișierul.că sa ii dai
un test la recovery dai fastboot boot recovery.img