| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema cu telefonul meu, Alcatel One Touch 991. Telefonul este root-at, are bootloader-ul deblocat si CWM instalat. Dintr-un anumit motiv, acum cateva zile, a ramas blocat la logo si nu mai vroia sa booteze. Am intrat in CWM si cand am dat wipe data/factory reset, ecranul s-a facut negru, apoi CWM s-a restartat. Acelasi lucru se intampla si cand incerc sa formatez /data, iar cand dau Mount /data, imi zice Error mounting /data. Asa ca am formatat intreg flash-ul si l-am instalat de la 0, dar fara succes, aceeasi problema. Instalarea unui ROM nu ajuta, acesta blocandu-se la logo. Ce trebuie sa fac?

Va multumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai am spus ca nu pot da "Wipe data/Factory reset" (Hard Reset) sad

Răspuns utilizator avertizat
| mihaixliquid a răspuns:

Sal.bagal in bootloader, download mode si instaleaza un rom original in mod normal functioneaza, lasa un mes daca ai nelamuriri

| anonim_4396 explică (pentru mihaixliquid):

Acest telefon nu are download mode, cand este inchis si conectat la calculator, exista 2-3 secunde in care SP Flash Tool se poate conecta la telefon si ii poate instala diverse fisiere. Cum pot instala un ROM cu SP Flash Tool?

| mihaixliquid a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai aici o alternativa dar inainte copiaza toate datele de pe card (copia de siguranta cel mai important), toate datele vor fi sterse si restaurate la setarile din fabrica, http://forum.gsmhosting.com/vbb/f317/hard-reset-alcatel-ot-991-a-1532819/

| mihaixliquid a răspuns (pentru mihaixliquid):

Asta este hard reset si din cate am vazut pe internet functionaza de minune vizioneaza video tutorialul si vei intelege http://www.youtube.com/watch?v=LxyOUI2dYtE bafta