| ML_Cristian_2002 a întrebat:

Am un telefon Telekom Speedsurfer G535-L11, și as vrea sa ii fac update de la Android 4.3 la 4.4 sau 5.0. Îmi spune cineva cum pot face?

Răspuns Câştigător
| ThePrinceJoker a răspuns:

Daca nu ti-a venit updateul in telefon direct de la ei eu as spune sa nu te bagi ca are sanse sa-l strici. daca tot esti interesat iti trebuie cyanogenmod(e rom pentru Android), clockworkmod pentru backup, si daca mai e nevoie gaps(daca il faci update cu un rom posibil sa pierzi aplicatiile google)
Ps:s-ar putea sa iti ceara root toate aceste operatiuni
Sau mai exista o varianta sa iei updateul original de li dupa site.dar team zis daca nu ti-a venit notificarea in telefon nul baga!

| ML_Cristian_2002 explică (pentru ThePrinceJoker):

Mersi foarte mult! Il tin asa, mai bine imi iau o tableta sau alt telefon.
Actualizarea nu mi-a venit, e un Speedsurfer vechi, asa ca nu mai sper la update-uri. Si decat sa fac update din SD Card mai bine las asa... Root am, dar sunt sigur ca gaps nu imi trebuie, iar ca backup am din sistem: "Huawei Backup".

1 răspuns: