| aloken a întrebat:

>---Salut TPU am un Huawei P8 Lite de o sapt. iar telefonul are 11GB stocare bun, bun problema este ca mai sunt liberi doar 2GB din 11GB iar eu am aplicatiile standard de la telefon si urmatoarele aplicatii pe care le-am instalat eu(vreau sa mentionez ca am vrut sa imi bag un joc pirat....at dar nu mi-a placut si l-am dezinstalat cu tot cu fisierele cu.apk si obb):
Mortal Kombat X-1, 84 GB
Facebook-313MB
Android Systeam WebView-138MB(mi-a cerut sa fac update la el din magazin play si nu era inainte)
Messenger-135MB
Splash Cars-91MB
Instagram 48MB
Bitdifender Antivirus Free-7, 86MB
ZArchiver-6, 38MB
>---Iar acum o sa va spun cate imagini si fisiere audio am eu de retinut ca mai am um micro sd de 16GB.
Imagini-45
Audio-164
>---Memoria interna este 83% folosita(8, 62GB), iar cardul sd 3%(591MB)
>---Daca ar sti cineva ce sa fac sa nu mai am memoria asa de incarcata in afara de Clean Master sau o metoda prin care sa nu resetez telefonul as fi recunoscator.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in setari/ aplicatii si muta aplicatiile pe card.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Trebuie sa-i faci reset.
Si mie mi s-a intamplat la fel, am ramas fara memorie dupa ce instalasem mai multe jocuri in Obb+data.
Am constatat ca aceasta este problema.
Dupa ce vei face un reset, vei ramane cu acei 11 gb de stocare, aplicatiile standard ale telefonului nu le poti sterge, sistemul are nevoie de cel putin 2 gb pentru a rula.