| iustiiinnn a întrebat:

Hei pu. Mi-am luat un Samsung galaxy a3 și mi-am instalat zarchiver. Ca să copii ceva din memoria internă le card imi spune să selectez root file din cârd, și eu nu am telefonul rootat. Mă puteți ajuta?

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Fara root se poate folosi managerul de fisiere preinstalat pentru a muta fisiere pe card. Deci, se lucreaza in memoria interna, apoi se foloseste managerul de fisiere preinstalat.
Asa e facut androidul "inteligent" ca sa nu poti folosi card de memorie.