| Komarov a întrebat:

Am un iPhone 2G si cu iOS 3.1.3 se descarca extrem de repede bateria tin extrem de mult la acest telefon.Dar bateria lasa de dorit in principiu daca fac downgrade la ios 1.1.1. ar tine mai mult ea pe ios 3.1.3 tine 9-8 ore funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător

Downgrade nu mai poti face pentru ca Apple nu mai semneaza acea versiune de iOS. Dupa atata timp e normal sa scada autonomia bateriei, nici la smartphone-urile mai noi nu tine prea mult bateria.

1 răspuns:
| YoshiFan a răspuns:

Http://www.icj.me/ios/1.0 De aici poti descarca iOS 1.0 pentru iPhone 2G, http://www.icj.me/ios/all#iPhone11 iar de aici orice versiune de la 1.0 pana la 3.1.3 pentru iPhone 2G (doar cele cu fond verde sunt functionale, pentru iPhone 2G si iPod touch 1G toate). Conectezi iPhone-ul la PC, deschizi iTunes, selectezi iPhone-ul, tii apasat pe Shift si apesi Restore, selectezi firmware-ul descarcat de pe site-ul de mai sus, activezi iPhone-ul.