| Loadteg a întrebat:

Am un iphone 3g 16 gb cu ios 4.2.1 si nu imi citeste cartela(cosmote).Am mai incercat o cartela de cosmote si tot nu a mers dar din cate stiu eu nu este codat.Cum imi dau seama ca e codat fara sa merg la un gsm sau spuneti-mi voi ce are! Dau funda

Răspuns Câştigător
| 13kill13 a răspuns:

Baga-i IMEI-ul aici (http://www.idevice.ro/......garantie/) si afli daca e codat sau nu

1 răspuns:
| Duty_Dutzy_1998 a răspuns:

Doar crezi ca nu-i codat, incearca sa bagi
2 3 cartele de cosmote pe rand dupa inchizi si reaprinzi, daca nu iti apare cosmote, inseamna ca e codat ( ex: doar in Orange ) trebuie sa il decodezi