| KodekZ a întrebat:

Am un iPhone 4 si nu mai merge sa șterg Aplicațiile sau jocurile de pe ecran. Cum rezolv si eu problema asta?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te referi la iconitele de pe ecran? Tine degetul pe cate una(1-2 sec) apoi o tragi in cosul care va apare jos.

| KodekZ explică (pentru darrio2007):

La iPhone nu apare nici un cos...iti apare un ''x'' in stanga sus la iconita. Si de la un timp de vreme nu mai merge sa le sterg. Apas pe ele si doar imi ''tremura'' aplicatiile dar nu arata x-u. O fi de la Jailbrake? Eu ma refer la un mod de a sterge aplicatiile fara sa le elimin de pe ecran ca nu merge. Am incercat si restarturi si ON-OFF si sa il las ceva timp si tot nimic.

| iker03 a răspuns:

Ai incercat sa resetezi telefonul? Apasand simultan pe butonul de home si cel de lock screen.