| robandu99 a întrebat:

Salut tpu..am un iphone 5 alb 16GB.l-am cumparat in vara de la un service. dupa o luna au aparut niste probleme..incepea sa nu mai raspunda ecranul la comenzi..am incercat orice..resetare,update,resoftare,am indepartat folia de protectie. L-am dus la service si mi-au spus ca totul e in regula si ca nu au gasit nimic..ca displayul e original.dar cand am ajuns acasa a reaparut problema..nu stiu ce sa mai fac? ce credeti ca poate avea? ce trebuie inlocuit sau reparat? dau funda big grin

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alta data numai cumpara de la service si de la un magazin cu garantie Apple asa ai luat teapa sau mergi la protectia consumatorului si le reclami

| robandu99 explică (pentru RAY):

Nu am luat teapa..asta este si faza..telefonul a mers impecabil..si piesele din el nu au fost atinse.s-a defectat in timp..de asta vreau sa aflu ce are. poate cineva mai are problema asta si o sa imi explice ce e de facut. oricum in curand o sa il vand