| Cristyintrebare09 a întrebat:

Buna, mi am reparat displayul la iphone, doar ca am pus un display compatibil, seara cand am ajuns acasa am incercat sa ma joc niste joculete care ma jucam de obicei. In aceasta cauza am observat ca displayul merge doar ca uneori cand apas unele butoane nu se apasa sau imi trage singur de ecran gen sa zicem cand trag tinta mea se duce in alte parti fara sa fac eu nimic gen mi o trage automat. Intrebarea mea este: "Este normal sa nu mi se apese uneori displayul si sa mi traga singur de ecran?" Inteleg ca nu este original dar nu ma asteptam ca uneori sa mi se traga singur ecranul in unele parti.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dat banii degeaba.

| relian a răspuns:

Este un display aftermarket, ba nu cred ca exiusta aftermarket la iPhone, e chinazarie, te poti astepta la orice.Cel mai bune, este sa pui original, ori nou, ori folosit.

| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă că e un display contrafăcut și ar fi trebuit să-l fi testat dinainte sa îl montezi, acum ori ei alt display, ori rămâi cu asta și așa, ori îți iei alt telefon

| literallythesamebruh a răspuns:

Nefiind un display original și probabil cu mult mai ieftin decât unul, este normal să facă așa.

| Dragobeta a răspuns:

Eu cred ca nu este bine montat. Mergi inapoi la service si plange-te.

| KovacsB a răspuns:

Pune unul sh dar original, data viitoare.