| vladtomatpu a întrebat:

Am un Nokia Lumia 710, iar cand scriu mesaje imi apare mai sus de tastatura aia o bara cu niste cuvinte in engleza, care mi le modifica pe ale mele. Este ceva de genu la un corector. Imi schimba cuvintele din romana in engleza( unele )
De EX : daca scriu "bine" el il modifica in "nine"
daca scriu "eu" el il modifica in " EU"... si multe altele.

Aveti idee cum sa dezactivez chestia asta? E urgent!
DAU FUNNDAAAA

Răspuns Câştigător
| Serban_Valentin_1993 a răspuns:

Sall eu am un Nokia lumia 610 si eu am patit la fel. Urmeaza pasii:
1.Du-te la settings apoi dai click pe keyboard
2. Typing Settings
3.O sa-ti apara ceva deasupra gen Keyboard English press to change, da click acolo si debifeaza tot Funda?

| vladtomatpu explică (pentru Serban_Valentin_1993):

Mersi mult... a mers. Era foarte enervanta chestia. Am dat funda

1 răspuns: