| 3DsoWTF a întrebat:

am un Samsung Galaxy Grand Neo duos i9060 si am o problema cu camera secundara, camera face pozele neclare si in unele aplicati nu se vede bine adica se vede intunecat (retrica) cum pot rezolva sa faca mai clare pozele si nu intunecoase?
Dau FUNDA! big grin
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Problema cu camera secundara poate sa survina in general de la socuri mecanice sau contact lichid.Rareori probleme de genul acesta apar si de la soft.Incearca sa dai o resetare la telefon. Daca problema nu se remediaza incearca si cu Samsung Kies sa ii faci o rescriere de soft sau un update.Atentie sa nu strici aparatul. Daca nici asa nu se remediaza trebuie sa schimbi camera foto. Daca esti din Bucuresti Intra pe www.servicetelefoane.ro si fa-ti o programare cu telefonul la service.

1 răspuns:
| Prejoianu_Katalin_2001 a răspuns:

Se pare, ca ori are ceva defectiuni telefonul, ori trebuie umblat pe la setari... Cam atat.