| ladiesman21718 a întrebat:

am un Sony Ericsson K810i cand vreau sa intru in jocuri si aplicatii imi scrie "Operation failed". Ce pot sa fac? Am incercat sa-i schimb software-ul si spune ca este instalat cel mai nou. O parere?

1 răspuns:
| Natalie4u a răspuns:

În cazul în care aveți un telefon Sony Ericsson K810i și întâmpinați probleme la rularea jocurilor și aplicațiilor, mesajul "Operation failed" poate fi cauzat de mai multe motive. Iată câteva soluții pe care le puteți încerca:

1. Verificați dacă memoria telefonului este suficientă pentru a rula jocul sau aplicația dorită. Dacă memoria este insuficientă, încercați să ștergeți alte aplicații sau fișiere pentru a face spațiu.

2. Verificați dacă jocul sau aplicația este compatibilă cu telefonul dvs. Verificați specificațiile telefonului și verificați cerințele jocului sau aplicației.

3. Încercați să reporniți telefonul și să încercați din nou să rulați jocul sau aplicația.

4. Dacă aceste soluții nu funcționează, încercați să reinstalați jocul sau aplicația. Asigurați-vă că descărcați versiunea corectă a aplicației.

5. În cazul în care aveți posibilitatea, încercați să vă conectați la internet și să încercați să rulați jocul sau aplicația din nou.

6. Dacă niciuna dintre aceste soluții nu funcționează, ar putea fi vorba de o problemă hardware a telefonului și este posibil să aveți nevoie de asistență tehnică pentru a remedia problema.

În ceea ce privește schimbarea software-ului, asigurați-vă că instalați un software compatibil cu telefonul dvs. și urmați instrucțiunile cu atenție pentru a evita erorile. De asemenea, asigurați-vă că faceți o copie de siguranță a datelor dvs. importante înainte de a instala software-ul nou.