| mihaitacelmare a întrebat:

Am un Sony Ericsson Xperia Play R800, si fuctioneaza perfect exceptand faptul ca atunci cand vorbesc la telefon, mai precis cand incep conversatia mi se inchide ecranul ( stiu ca are un senzor care inchide ecranul cand pui telefonul la ureche) dar dupa ce se termina apelul nu se mai deschide nici cum, dar nu e stins, doar ecranul ramane negru, se reface doar daca il pun la incarcat (nu cont cat la % are bat), s au daca ii scot bateria si o introduc inapoi. Ce pot face? Ma gandeam sa l resoftez, dar nu am gasit nici un tutorial, daca ma puteti ajuta... Dau fundita happy

1 răspuns:
| Andrey_Andrey_1999_CDsZ a răspuns:

Și al meu are senzori, dar după ce închei conversația mi se aprinde ecranul..are ceva la ecarn..deci ori îl duci la reparat, ori îți iei altul, sau îl folosești așa încontinuare!