| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Am un telefon Android vechi în care nu pot descărca nimic (nu-mi recunoaște cardul de memorie probabil),dar îmi afișează atât memoria sa internă cât și cea a cardului. Știu că am setat greșit funcționalitatea cardului SD,dar întrebarea e dacă formatez un card SD din alt telefon, va merge în Android, sau trebuie card nou? (la care să fac setarea corectă, binențeles!)

Răspuns Câştigător
| Basilievski a răspuns:

Nu cred ca te va ajuta daca il formatezi pe alt telefon, eventual reseteaza telefonul la setarile din fabricatie, poate ca asa vei putea sa setezi functionalitatea cardului corect, pentru ca atunci cand resetezi telefonul se sterg practic toate fisierele, cache-ul, etc. Cel mai bine e sa cumperi alt card, la urma urmei nu e o groaza de bani.winking