| sorinnicu a întrebat:

Salut, am un J5 cu upgrade la Android 6.0 Marshmallow si vreau sa setez cardul sd ca extensie de memorie.
La prima utilizare a cardului am fost intrebat cum vreau sa-l folosesc, doar ca acum nu ma vreau sa stochez pe el poze, lilme....
Nu mai gasesc setarea in telefon de modificare a modului de utilizare a cardului.
Intrebarea este: Cum modific setarea modului de utilizare a cardului?

1 răspuns:
| irina3893 a răspuns:

Scoate cardul din telefon, apoi il introduci iar si intri pe camera, ar trebui sa te intrebe daca salvezi pozele pe card si selectezi optiunea nu. Daca nu merge, intri in setari de la camera si trebuie sa apara un card pe care scrie in. Dai acolo si apare off( din cate tin minte) si nu se mai salveaza pe card. Succes!