| Livaiski a întrebat:

Am o problema. Mi-am cumparat un Archos 5oe Neon si am pus un sd card de 8gb in el la inceput mi-a aparut sa formatez cardul am zis da si sa il folosesc ca un tip de memorie interna dar toate aplicatiile sunt pe memoria telefonului si nici nu merge sa le mut are android 6.0 Marshmallow

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu toate telefoanele permit transferul aplicațiilor pe SD. Doar după ce faci root vei putea (și chiar și atunci, nu direct și numai cu „artificii" gen link2sd).

| Livaiski explică (pentru mihai69):

Până la urmă am rezolvat dar mulțumesc oricum!