| TurboBlaster a întrebat:

am un telefon HTC Desire 500 si nu se incarca adica este o problema de la baterie? bateria este goala nu pot sa pornesc telefonul raspundeti plss am dat 1500 lei pe el si sper ca nu l-am luat degeaba

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai verificat daca incarcatorul functioneaza? Daca da pot sa fie doua probleme: telefonul defect sau bateria moarta. Daca este in garantie trimite-l la magzin (dupa ce iei legatura cu ei) impreuna cu garantia (sa-ti faci o copie dupa ea) si o copie dupa factura (originalul il pastrezi). Trebuie sa aiba cutia si toate accesoriile in ea.

| TurboBlaster explică (pentru Salontanul):

Pai nu cred ca este de la incarcator ca am incercat pe telefonul prietenului meu si a mers dar cand l-am pus pe al meu nu merge, doar se aprindea un beculet rosu si se stingea

| Salontanul a răspuns (pentru TurboBlaster):

Inseamna ca sunt celelalte 2 probleme. Pune si alta baterie sa vezi daca merge. Daca da atunci telefonul e de vina. Mufa nu permite incarcarea.

| TurboBlaster explică (pentru Salontanul):

Osal duc la Orange sa vad ca are garantie 2 ani mersi

| Salontanul a răspuns (pentru TurboBlaster):

La predare trebuie sa fie in cutie cu toate accesoriile. Garantia trebuie sa fie in original si tu sa pastrezi o copie iar factura in copie si originalul il pastrezi tu.

| Andrei7600 a răspuns:

Daca nu iti se incarca inseamna ca cablul este rupt sau s-a intamplat ceva grav cu el cel mai bine te duci la un profesionist dar poti sa te uiti si pe YouTube etc.