| pepe1 a întrebat:

am un telefon LG kp501 si imi consuna foarte repede bateria am crezut ca este de la baterie si am schimbat-o am luat alta noua dar tot asa de repee se consuma stie cineva de ce?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asta e o „boală" specifică oricărui smart phone sau dispozitiv portabil(lpatop, etbook, etc).Dar se poate face totuși ceva ca să scazi consumul de energie al dispozitivului, prin reducerea luminozității ecranului, dezactivarea unor funcții care nu le folosești tot timpul(Wifi, etc) și altele.Succes

| horia2012 a răspuns:

Ce inseamna repede. 3-4 zile numai pentru vorbit, e normal. Du-te la service sa ti-l verifice. Poate are vreun contact undeva in scurtcircuit.

| pepe1 explică (pentru horia2012):

O jumatate de zi si chiar de este inchis tot consuma

| horia2012 a răspuns (pentru pepe1):

Atunci sigur ai un scurt circuit undeva la contactele bateriei in interiorul telefonului. (chiar si inchis). Du-te la service. Trebuie desfacut, curatat verficat.

| dadionetwothree a răspuns:

Acelasi telefon am avut si eu, Doamne cate figuri mai facea...
Asa este el, se descarca repede. Are multe probleme software etc.