| winxpneverdies a întrebat:

Am un telefon mai vechi de la Nokia, pe care l-am scapat in apa in urma cu 6 luni, a fost uscat peste tot, i-am dat jos carcasa ca sa nu mai fie pic de apa in el, si dupa toate acestea, nu mai merg 3 butoane de pe tastatura!
Stie cineva ce are si ce pot face ca sa le fac inapoi sa mearga? Dau funda, multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, cumperi telefon nou

| danutz2006 a răspuns:

Este posibil ca acolo sa fi ajuns putina umezeala care acum a disparut dar urmele ramase fac in asa fel incat sa nu se mai faca contact intre tastatura si placa electronica.
In cazul in care poti sa ii scoti tastatura, incearca sa stergi butoanele si placa electronica cu un alcool tehnic sau cu spirt in cazul in care nu ai la indemana alcool tehnic.
In cazul in care nici asa nu merge eu ti-as recomanda sa mergi cu el la un service dar inainte de a il lasa la reparat sa intrebi care este costul deoarece este posibil sa fi nevoit sa platesti mai mult decat face telefonul.
O zi buna.