| Anonimaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am un telefon mobil, AllView Viper care de ceva timp nu se mai incarca. Celelalte telefoane se incarca, caci am incercat cu toate incarcatoarele pe care le am, insa al meu nu se mai incarca. Nu mai intra deloc curentul in el.Am incercat cu toate incarcatoarele posibile, si unul din ele e posibil sa fi fost stricat, cand sa mearga, cand sa nu mearga. Nu mai intra deloc curentul in el. Nici macar cand bag usb-ul...Nici o reactie. Mi-e teama, iar daca afla tata ma omoara.Nu stiu ce sa fac. Trebuie schimbata bateria? Am nevoie de niste sfaturi.

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Bateria ia alta

| aninominatus a răspuns:

Ai rupt mufa din telefon, nu e forte mare problema, dar poate costa multisor, depinde... Du-l la service si se rezolva cu niste banuti.

| ClimateZone a răspuns:

Daca nu iti recunoaste cablul nici in pc sau laptopul este posibil sa fie mufa de alimentare, insa daca il recunoaste si nu se mai incarca atunci singura solutie este inlocuirea bateriei. Eu am luat pentru un A5 Smiley de la www.inowgsm.ro si au si pentru Viper

https://www.inowgsm.ro/cautare? controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Viper&submit_search=