| alex2277 a întrebat:

Am un telefon utok 400q și când activez datele mobile stau ce stau si după imi arde telefonul foarte tare prin zona camerei.
Funda! Cine îmi spune de ce îmi arde telefonul.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că activând datele mobile, crește timpul (posibil și puterea) de emisie RF ceea ce conduce inevitabil la încălzirea excesivă a etajului final de RF, implicit și a telefonului în zona unde se află acel modul.

| Sellak a răspuns:

Procesorul. Am si eu un UTOK 400D pe care il folosesc la munca si la fel patesc.