| ZeUs13 a întrebat:

Am o problema cu telefonul, mai exact cu un Huawei P10 LITE.De curând acesta are o problema, atunci când sunt inițiat într-un apel sau activez datele mobile se încinge foarte tare în spate în zona amprentei, iar apoi se stinge.Stie cineva care ar fi problema? Menționez ca doar când vorbesc la telefon sau activez datele este problema în rest merge ok. Mulțumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

In periodada asta multe telefoane mid range au problema asta avand in vedere ca este si vara nu sunt nici foarte calitative...insa la tine este o problema faptul ca se inchide automat, probabil o masura de precautie a celor de la Huawei, dar care nu prea te ajuta. Poti incerca o resetare, dar mult nu cred ca te va ajuta.(iti va fi de folos, daca problema este strict software).

| sindrom_8374 a răspuns:

Incerca o resetare https://www.youtube.com/watch?v=z__xDnOuKx0 daca nu se rezolva dul la un service!

| ZeUs13 explică (pentru sindrom_8374):

Este posibil sa fie de la upgrade ul de Android, fiindcă mi s-a upgradat la Android 8.0 și parca tot de atunci face și problemele astea.

| sindrom_8374 a răspuns (pentru ZeUs13):

Posibil si asta, dar daca e ceva ce nu functioneaza cum trebuie, se rezolva prin resetare... daca nu e ceva piesa defecta in el

| ZeUs13 explică (pentru sindrom_8374):

I am dat un reset din telefon, revenire la setările din fabrica și tot asa face.

| ZeUs13 explică (pentru sindrom_8374):

Și oare ce piesa ar fi defecta, se încinge în zona amprentei pe spate când vorbesc sau activez datele.

| sindrom_8374 a răspuns (pentru ZeUs13):

Cred ca doar la un service scapi de problema asta... e ceva pe partea hardware

| sindrom_8374 a răspuns (pentru ZeUs13):

Acolo e processorul de se incinge. e normal sa, se incalzeasca dar nu mai mult de 43 de grade... adica sa te friga la mana

| ZeUs13 explică (pentru sindrom_8374):

Și oare de ce se încinge doar când sunt într-un apel sau am datele mobile activate. În rest funcționează ok chiar și când ma joc. Asta nu inteleg

| sindrom_8374 a răspuns (pentru ZeUs13):

Fratele meu are un p9 lite tot asa ii se incinge dar nu i se stinge... nu stiu la tine de ce reactioneaza asa

| Bogdan70001 a răspuns (pentru ZeUs13):

Poate citesti si tu ce am zis ca din ce vad pe aici, cam am dreptate.