| Devylgreen a întrebat:

Am un telefon Vonino Jax Q si am o problema cu acesta la baterie.

Se descarca foarte repede, adica se descarca 1% la un minut si dupa ce il descarc pana la 1% ma tine o ora.

Daca las wi-fi sau lanterna si inchid telefonul nu consuma deloc. Am incercat si Battery Calibration si tot nu merge am facut si recalibrare sa-l descarc pana nu mai porneste si sa-l incarca 100% si tot nu a functionat!

Eu cred ca are o problemacu afisarea procentajului... pentru ca am pus baterie pe un telefon si era 99% dupa ce am pus inapoi bateria era 90%.

HELP PLS!

6 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Testeaza astfel : incarca-l full, aprinde-l - stinge-l, de 3X, daca e o problema cu afisarea, se calibreaza. Daca e o problema cu bateria nu vei mai avea 100% dupa ciclul de mai sus. Tind sa cred ca a cedat. Funda? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Plays_Hunter_1998 a răspuns:

Eu cred ca e o problema din soft daca zici ca daca pui pe un alt telefon bateria e 99 si cand pui pe al tau e 90. Recomand sa te duci la un profesionist sa ti-l resofteze, dar fa-ti backup la toate datele, pozele, melodiile, salvarile din jocuri, tot ce e important si du-te sa ti-l resofteze, daca problema tot persista, incearca sa consumi bateria de la 100% la 1% pe telefonul care zici ca iti merge bateria si vezi daca functioneaza normal de la 100 la 1.

| Devylgreen explică (pentru Plays_Hunter_1998):

Am instalat battery doctor si imi arata ca bateria e de 1000mh cand ea este de 2000mh, de ce?