| ZoLd a întrebat:

Salut, TPU!
Am un telefon Xiaomi mi4c si cam de o luna se blocheaza ecranul. Tin apasat lung pe butonul power si isi da restart, dar cu greu il fac sa porneasca, se intampla asta 1 data pe fiecare zi...
Stiti vreo solutie cum as putea rezolva asta?
Cu o resoftare sau ceva de genu?

multumesc funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu lasa bateria sa se descarce sub 20-25%.

| ZoLd explică (pentru Bula):

Oare asta ar fi problema? adica el de la 20 % ceva de genu se stinge fara sa ma anunte

| Bula a răspuns (pentru ZoLd):

Da, deseori indicatorul iti arata starea bateriei intre 0 si 100% tensiune de incarcare, iar telefonul nu mai poate functiona sub un prag de tensiune.

3 răspunsuri:
| AlexandraR21 a răspuns:

Salut.Parerea mea este ca poate ti s-a stricat bateria deoarece nu se mai prea aprinde