| SebastianMutulescu a întrebat:

As avea o intrebare legata de telefoane.....De curand mi-am cumparat telefonul Pasadena onetouch si este codat pe orange.As dori sa imi spuneti codul de decodare pentru Vodafone ca sa pot sa ii pun si cartele Vodafone in loc de orange.Va rog mult de tot. happy.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu se poate decoda pe baza de cod. Trebuie dus la service sau sa ii instalezi alta versiune de android, dar daca nu te pricepi nu te apuca pentru ca il poti strica.
Plus ca daca il ai de curand inseamna ca mai e in garantie, ori daca il decodezi vei pierde garantia.

| SebastianMutulescu explică (pentru antimulte):

Am inteles asta, dar am vazut ca la alte telefone mai vechi merge sa il decodezi cu coduri. Dar nu am inteles ceva daca el este in garantie si il decodez de ce isi pierde gaantia? si cum adica sa ii instalez alta versiune android? adica se poate?

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu exista nici un cod de decodare, tot ce vezi pe internet, sunt minciuni. Ca sa il decodezi te duci la un service si ti-l decodeaza ei.

| ChrissBM47 a răspuns:

Trebuie sa te duci cu telefonul la un service gsm.