| Claudiu_Cseh_1998 a întrebat:

am un Samsung galaxy ace 4 lte cumparat de la un prieten codat in Vodafone.Am dus dispozitibul la reparatii telefoane pentru decodare pentru ca la Vodafone era peste 50 euro. Bun acuma vreau sa fac uptade la soft si nu pot sa fac deoarece zice ca am midificat telefonul intr-un mod nepermis. Ce sa fac, plus ca daca il conectez la orice calculatot nu il citeste. Ma puteti ajuta va rog?

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

E posibil sa nu ai nici o actualizare!
Ultimu android e 4.4.2
Dar daca nu ai acest android, dai o resetare la setarile din fabrica si daca nu merge nici atunci descarci Samsung keys, instalezi bagi telefonul si iti apare dedesubt in mijloc dupa ce l-ai bagat ultimele actualizari software asta daca nu ai android 4.4.2
Daca ai android 4.4.2 nu mai ai nici o actualizare. e ultima.
Bafta.

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Resofteaza telefonul, este atat de simplu si eficient.

| Claudiu_Cseh_1998 explică:

Daca fac asta nu o sa fie iar codat?