| kozzmyn a întrebat:

As dori sa imi achizitionez un IPhone SE din America si nu stiu daca functioneaza pe retelele din Romania si mai ales daca merge 4G-ul...Stie cineva daca ar fi vreo problema de genul?

Răspuns Câştigător
| LotruNegru a răspuns:

Nu merita sa-l cumperi din America deoarece va trebui sa platesti vama ~1. 000lei (nu se merită) Daca telefonul este neverlock nu o sa intampini probleme, probabil in loc de 4G o sa-ti apara LTE, dar este tot una, nici o problema nu o sa ai! Trebuie sa fie obligatoriu NeverLock. happy

3 răspunsuri:
| David_Raluca_1989 a răspuns:

Trebuie sa il decodezi. Ceea ce poate costa si 200 de lei, altfel, cand il folosesti e ca si cum ai vorbi dintr.o tara straina.

| kozzmyn explică (pentru David_Raluca_1989):

Pai il cumpar deja neverlock, adica nu este codat pe vreo retea de acolo. este cumparat pur si simplu la liber fara conectare pe vreo retea.Si nu stiu daca merge si pe retelele de la noi, mai ales pe 4g...