| FlorinCiokan a întrebat:

Hey, Retelele telefonice din america functioneaza la noi in Romania? retelele ca T-Mobile, AT&T, Verizon, Sprint? Daca da care, astept un raspuns indetaliat, Multumesc, Funda!

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai vazut pe undeva retelele astea la noi? nu functioneaza, nici nu sunt firmele astea la noi.

| hp8510p a răspuns:

Normal ca merge! Deaia exista roaming. Vrei sa-ti iei telefon din SUA? Ai grija sa te uiti la specificatiile lui! La retele sa apara mentionata si retea de tip GSM.

| FlorinCiokan explică:

Nu ar functiona asa pur si simplu? Si daca nu functioneaza ce ar trebui sa fac? sa decodez telu? cum?

| Alexandr a răspuns:

Nu cred!

| PaharDeSticla a răspuns:

Te duci la un service autorizat gsm cu telefonul. daca ai un telefon cu android nu ar trebui sa fie asa de costisitoare decodarea, iar daca ai un iphon o sa fie mai costisitor