| alexxyno a întrebat:

As vrea sa cumpar un iPhone 4 si am gasit la cineva unul, doar ca mi-a zis ca nu ii citeste sim-ul de activare. Stiti care ar fi cauzele si daca s-ar putea repara, si eventual si un pret? Este Neverlocked.

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Un iPhone 4 nu poate avea nevoie de cartela de activare daca este neverlock. Exclus! Telefonul este codat.Clar! Asadar ai nevoie de o decodare care costa in functie de reteaua pe care este codat si baseband-ul sau. Intereseaza-te 1 pe ce este codat si baseband-ul si dupa achizitioneaza-l.O decodare poate costa si 50ron si 700ron(!).

| alexxyno explică (pentru AllinaDaniella):

Multumesc mult de ajutor!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa iti cumperi un iphone 4s sau 5 nou nout si nu iti cumpara iphone 4 mai ales daca are problema cu simul care nu se poate rezolva. Parerea mea.

| qFloriN a răspuns:

Poate nu e decodat happy, costa maxim 5 milioane sa-l decodezi daca asta e problema happy.