| acabrazvan a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un Iphone 5 sau un S4 de pe internet, si as dori sa aflu cum imi pot da seama de acel telefon ca nu este o replica sau ca multe lucruri sunt in neregula cu el, sau ca o garantie este adevarata si nu este falsificata.

1 răspuns:
| AnnuAnna1243 a răspuns:

Bună! Dacă-l vrei la "mâna a doua" site-ul pe care ţi-l recomand şi sunt sigură că este bun, fiindcă am prieteni care şi-au cumpărat multe de acolo, este : tocmai.ro (unde suni şi vorbeşti cu acel |vânzător| şi-ţi spune în ce stare e telefonul şi poţi să-l vezi înainte de-al cumpăra dacă veţi cădea de comun-acord.

Dacă vrei unul nou, nu te sfătuiesc să-l iei de pe internet pentru că nu este 100% sigur. Mai bine mergi la un magazin de Orange, Vodafone sau cosmote să-l iei direct de acolo, eu aşa am făcut. happy

Nu ştiu dacă ţi-am fost de folos, dar am încercat! happy