| benchesgabriel68 a întrebat:

Astazi am cumparat un Samsung galaxy s6 replica am dat o setare la camera si nu mai porneste deloc+nu mai intra nici curent in el stie cineva ce pot face sau daca as putea sa mai recuperez ceva de la aliexpress?

4 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Pai e o chinezarie, de asta,

| Mykymu a răspuns:

E absolut normal sa patesti chestii din astea daca iti cumperi ''chinezarii''. Vinde-l pe piese si ia-ti un telefon mai ieftin dar mai bun. Nu sunt foarte sigur ca mai poti face ceva din el...
Succes! Funda?

| benchesgabriel68 explică (pentru Mykymu):

Ai dreptate, ciudat ca a mers 4 ore, am primit tel fara o cheie care desface dispozitivul unde introduci cartela si l-am deschis cu un ac, acul s-a rupt un varf mic si a ramas acolo, apoi a mers 4 ore si chiar cand am dat o setare la camera s-a blocat si inchis, dilema mea este daca s-a stricat din cauza acului sau sunt f.proaste.apropo nu poti vinde nimic din el ca s6 nu se poate desface absolut deloc

| Mykymu a răspuns (pentru benchesgabriel68):

Nu cred ca e din cauza acului, acul s-a blocat undeva acolo si a ramas asa, nu a intrat undeva sa-l strice (daca era ceva lichid, era din cauza asta). Daca nu poti vinde chestii din nu stiu cum mai poti castiga ceva de la el. Dar cum am mai zis... ia-ti ceva mai ieftin si mai bun. Eu am un LG L3 II, am dat doar 400 lei pe el si l-am scapat in apa, de pamant de cateva ori si inca merge ca nou. Nu cred ca mai poti face ceva cu telefonul tau, poti incerca sa-l duci la un service de telefoane si sa intrebi acolo.
Succes! Poate dai si funda ca sa nu o irosesti.winking