| DascalitaTudorStefanBossulTauPlsHelpMe a întrebat:

Astazi am scapat telefonul si s-a spart... Display-ul nu este spart ci doar sticla aia de deasupra gen. Ps telefonul este un j7 2017, cam cat ar costa reparatia la el?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Schimba display, original, daca vrei sa iți mearga bine touch.
Costa mai mult sa schimbi sticla de pe display ca un display nou.
Eventual, daca dispui de bani, poți sa o faci dupa aceea si sa ai un display de rezerva sau sa il vinzi. Pentru asta trebuie sa le ceri celor ce iti repara telefonul sa iți dezlipeasca display fara sa il rupă și să ți-l dea.
Baftă.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai la multe telefoane acesta reparatie costa 200-300 lei banuiesc ca si la tine o sa fie la fel

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

200-300 de lei, am reparat şi eu un j5 şi am dat doar 200 de lei...

| Madalin699 a răspuns:

Asa am zis si eu. am Asus zenfone 3 max, am fost la un gsm sa intreb cat e reparatia, a spus ca 300 de lei, m-am lipsit.