| gabrielosss98 a întrebat:

care telefon e mai bun dintre Nokia lumia 920 si Samsung ativ s?

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Buna!
Acest aspect depinde din ce punct de vedere privesti. Pentru a determina aceste aspecte, trebuie sa le compari pe cele doua dpdv al specificatiilor tehnice.
Aici ai detalii despre Nokia Lumia 920: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-4967.php
... iar aici despre Samsung Ativ S: http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s_i8750-4960.php

Si aici o paralela mai detaliata intre cele doua: http://smartphones.techcrunch.com/......ung-ATIV-S

Acum, nestiind pentru ce-l iei in mod special (gaming, browsing, etc.), voi generaliza cele de mai sus - pot spune ca cele doua sunt similare. Cu toate acestea, exista unele diferente importante intre cele doua. Spre exemplu, Nokia are o baterie non-removable, ceea ce inseamna ca chiar daca ii va scadea autonomia in timp (este si normal, un smartphone il incarci la cel putin 24hr), tu nu o vei putea schimba. Mai mult decat atat, nu are nici slot pentru card de memorie (dispune de "doar" cei 32GB primiti din fabrica).
Pe de alta parte, nic Samsung Ativ S nu e perfect - spre exemplu, nu are Dolby sound enhacement. Dar si multe alte diferente...

Repet, inainte de a te orienta spre un telefon, trebuie sa-ti cunosti nevoile pentru a putea spune ce iti doresti. Nu vei gasi smartphone-ul perfect, insa vei renunta la anumite features-uri de care te poti desparti in favoarea celor de tipul "a must" pentru tine.
Mult succes in achizitionarea telefonului dorit si sa-l stapanesti sanatos!

6 răspunsuri:
| Jee354 a răspuns:

Parerea mea e ca Nokia lumia 920 are mai multe aplicatii si mai interesante.Bafta

| zKw a răspuns:

Eu zic ca Samsung.e mai bun

| psica a răspuns:

Samsung ativ s!winking

| Catabossul a răspuns:

Nokia lumia 920

| adryan12233 a răspuns:

Ma mokia lumina e mai bun in tot