| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Ce parere aveti de Telekom si DIGI? Care este mai buna? Ma refer la reteaua mobila

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

DIGI. Am rude care au fost pe Telekom si l-au lasat pentru DIGI.

| Lioana a răspuns:

Aleg Digi. Are optiune de 2 euro valabila 3 luni si semnal bun in locuri unde Orange nu are semnal.
La Telekom am avut nr. pe prepay si atunci cand imi expira optiunea si intram in perioada de gratie nu numai ca nu puteam apela dar nici nu puteam fi apelata, apelantii primind mesajul "Numarul apelat e blocat pentru apelurile de sosire". Am incercat sa rezolv problema prin Serviciul clienti dar nici ei nu stiau care e cauza si cum sa o rezolve. Am renuntat pana la urmă la acel nr.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi bine sa stii ca la Digi mai cade reteaua cand si cand, adica vorbesti la telefon si buf se inchide fara motiv. Nu foarte des, totusi.

| Crescent a răspuns:

Personal mi se pare mai buna DIGI. Le-am avut pe amandoua.