| Patrick20061997 a întrebat:

cu Garanția pot repara display la telefon? L-am scăpat din greșeală și mi sa spart.Sau de unde pot lua un Display pentru Allview P9 Energi?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Răspunsul e mai simplu decât ne-am aștepta. Orice smartphone are câțiva senzori: de umiditate, de șoc, de alte evenimente neplăcute. Când ajunge la service, se bagă un cablu în telefon și se citesc toate mesajele acestora. Așa se află că s-a scăpat în apă sau pe jos.
nu
https://www.zoso.ro/garantii-smartphone/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garantia nu acopera defectiunea descrisa de tine. Display nu gasesti decat la Allview. Il trimiti la Brasov in service Visual FAN.

| raresandrey a răspuns:

Daca este din vina ta platesti, si un display costa cam jumate din pretul tf, eu am patit cu tf,, DIVE 30,, mi-a cerut aproape jumatate din pretul lui asa ca am renuntat.

| Xaya a răspuns:

Garantia nu functioneaza asa, daca l-ai stricat tu nu se aplica, in schimb daca e asa din fabrica ai garantie. Display iti poti lua de la orice service GSM(daca are pentru telefonul tau) sau poate gasesti pe net sau pe olx, si alte site-uri second-hand

| Bianca1103 a răspuns:

Nu, nu poţi repara display-ul cu garanţia. Am păţit şi eu asta... la o săptămână după ce mi-am cumpărat un telefon nou. Poţi merge la un magazin de reparat telefoane/electronice. În general îşi procură ei piesele. Nu cred că ar folosi o piesă cumpărată de tine de pe net sau din alta parte pentru ca au si ei un procentaj din vanzari de cele mai multe ori. Asa ca mai bine mergi la un service de-asta si vezi daca se mai merita sa il repari sau mai bine iti cumperi unul nou.